אתר מקצועי מסחר יומי בחוזים עתידיים

 
סדנה למסחר יומי בחוזים עתידיים -הצטרפ/י היום למקצוענים  |  שכר הוגן ב 60 דקות ביום  |  Blog  |  סדנה מקצועית למסחר יומי - כניסה חופשית  |  שיטת מסחר " בר התעייפות "  |  פורומים  |  סדנה מעשית לניתוח ביד אסק  |  מסחר דמו בסיירה - סרטון הדרכה  |  akivas-trades  |  
לסחור איתנו און ליין חינם
הצטרפו לעקיבא ומשה
בימי חמישי למסחר און ליין איתנו.הכלים והשיטה שמייצרים כסף
פרטים נוספים והרשמה  ...
 
 
 
טרידים נבחרים בערוץ שלנו
Loading...
Chat with me or call me
סיירה צארט חינם Free sierrachart 

חלוקת השקעות חכמה - סיכונים מול סיכויים

כל מי שעוסק במסחר בשוק ההון, בין אם מדובר במסחר יומי או בהשקעות לטווח ארוך, יודע כי במקביל לסיכויים להשיג תשואות יפות ניצב לו הסיכון להפסיד כספים. כדי להתמודד עם הסיכון הגלום בהשקעות ובמסחר בשוק ההון, קמו אסטרטגיות גידור שונות אשר מטרתן היא אחת – לגדר את הסיכונים.

מהו גידור סיכונים

גידור היא אסטרטגיית השקעה שכל ייעודה הוא צמצום, ניטרול או בקרה של הסיכונים הנלקחים בעת ביצוע השקעות ומסחר בשוק ההון. המונח גידור (hedge) הוא מלשון גדר – הצבת גדר המגדירה מראש עד כמה מסתכנים.
כאשר מדובר בהשקעות שונות, לטווח קצר או ארוך, ניתן לגדר את הסיכון הגלום בהשקעות אלו על ידי שימוש במכשירים פיננסיים שונים כגון אופציות, חוזים עתידיים, סוואפ (החלף), חוזים ושיטות נוספות.  כיום המכשירים הפיננסיים המשמשים לצרכי גידור ההשקעות והמסחר הפכו לכה מתוחכמים עד שסוחרים וספקולנטים רבים מפיקים רווח דווקא תוך שימוש באמצעים אלו וכתוצאה מתנודתיות השוק.

שיטות שונות המשמשות לגידור הסיכונים

חברות ומוסדיים רבים המנהלים תיק השקעות מכובד נוהגים דרך קבע להשתמש בשיטות גידור שונות על מנת לצמצם את הסיכונים הגלומים בהשקעות השונות. גם סוחרי שוק ההון העובדים בטווחי זמן קצרים מרבים להשתמש בשיטות גידור במסגרת תיק השקעות בעל אופי מסוכן יותר, גם עבור הסיכוי להפיק רווחים גבוהים יותר, וגם לגידור המסחר.
·         מכירה בחסר (Short) - שאילת נכס פיננסי לתקופה מוגדרת, בעבור תקופה זו משלם השואל עמלת השאלה, מכירת הנכס ולאחר סיום תקופת ההשאלה – רכישתו מחדש והחזרתו לידי המשאיל. אם ערכו הפיננסי של הנכס ירד בסכום הגבוה מעמלת ההשאלה בתקופה שבין מכירתו לבין קנייתו מחדש, הרי שהסוחר הרוויח את ההפרש.
·         חוזה עתידי – התחייבות לרכוש נכס במועד עתידי, כאשר הערך בו הנכס ירכש נקבע במועד רכישת החוזה העתידי. במידה וערך הנכס עולה בין מועד רכישת החוזה העתידי למועד מימוש הרכישה, הסוחר מרוויח את ההפרש הזה.
·         אופציה - סוג של חוזה עתידי בו הסוחר יכול לוותר על זכותו לרכוש את הנכס ובתמורה לוותר על הפרמיה.
רעיון הגידור הוא פשוט למדי – ביצוע השקעות שונות בכיוונים מנוגדים. במידה והשקעה אחת תפסיד כספים, ההשקעה השנייה תרוויח וכך ההפסד יקטן או ינוטרל. דוגמה טובה לכך היא רכישת חוזה על נכס מסוים בדולרים, ובמקביל עסקת חסר על מט"ח דולר – שקל.  באופן זה, ניתן לגדר את התנודתיות הגלומה בירידה או עלייה בערכו של הדולר ולהתמקד בערך הנכס הנרכש.

גידור מט"ח באג"ח

העלייה הצפויה בשערי הריבית, מביאה רבים לחפש השקעות דווקא בכיוון אג"ח בינלאומי. הסיכון בכיוון השקעות זה הוא תנודתיות בשוק מט"ח אשר עלולה להביא להפסדים כבדים. על מנת לנטרל סיכון זה, רצוי להשתמש בשיטות גידור כגון חוזה עתידי לניטרול השפעת מדד המט"ח.
תהליך הגידור והעברת הסיכונים כרוך בעלויות כגון פער הריביות בין שני המטבעות, כיוון שכך פעולת הגידור המטבעי פתוחה בעיקר בפני משקיעים מוסדיים ובעלי הון.
 
לסיכומו של עניין, מומלץ לכל סוחר ומשקיע ללמוד על אסטרטגיות גידור שונות. לאחר הלימוד יש לבחור באסטרטגיית גידור מתאימה, על- מנת שניתן יהיה לצמצם את ההפסד במידה והציפיות לגבי תרחיש מסויים לא יתממשו. 
הקורס המקצועי 
השיטה והכלים שלנו שיהפכו אותך למקצוענ/ית במסחר
29 נובמבר 2015
מסחר יומי בשיטת הקרקוף והכלים שלנו יהפכו אותך למקצוען עם הכנסה יומית מכובדת מסחר יומי בשיטת הקרקוף
פרטים נוספים ...
 
 
 
סדנאת מודל מרקט פרופייל ווליום וארגז הכלים שלנו 1 למאי 2016
המודל ששינה את חייהם של אלפי סוחרי יום כלי חובה לסוחר יום מקצועי 
מידע נוסף ...
 
 בונוס כלול
 
פתח/י חשבון מסחר עצמאי בחוזים  openecry.OEC,אופן אי קרי ברוקר
+ ברוקרים מובילים ארה"ב
+ העמלות הכי נמוכות
+ שרות מעולה (בעברית)
 
מידע נוסף ...
 
 
 עקבו אחרינו

קווי תמיכה והתנגדות למסחר יומי מפורסמים בטוויטר

לחצו לבלוג שלנו בגוגל

דברו איתנו בסקייפ

צפו בסרטונים בפייסבוק

 

צפו בסרטונים שלנו ביוטיוב

צפו בסרטונים ב דוט סאב

 

הצטרפו לדף שלנו בפייסבוק

לחצו לבלוג שלנו בקפה דמרקר
 
 
קורס מקצועי למסחר יומי
הצטרפו היום
להרשמה/התענינות
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון *


 


קורס-ניתוח-טכני-למתחילים---חינם

 כתבה בעיתון דמרקר משה בינדר מדריך במקצוע המסחר היומי בחוזים עתידיים

 
לייבסיטי - בניית אתרים